Kredito unijos paskolos automobiliui įsigyti: 7 dalykai, kuriuos reikia žinoti

Kreditų unijų teikiamos paskolos automobiliui įsigyti yra puikus pasirinkimas tiems žmonėms, kurie nori įsigyti transporto priemonę, tačiau neturi reikiamos pinigų sumos. Svarbu pabrėžti ir tai, jog esant tokiai situacijai kredito unijos paskola yra pats geriausias pasirinkimas, kadangi reikiamą pinigų sumą galima gauti greitai  palankiomis sąlygomis.

Deja, ši paskola ne visada bus suteikiama žmonėms, kurie jos prašo.

Štai 7 pastebėjimai, kurie reikia žinoti prieš prašant paskolos automobilio įsigijimui.

1. Kredito reitingas

Išskiriamos 4 situacijos, į kurias  gali pateikti paskolos prašantys žmonės:

a)      sudėtingiausia situacija – šiuo atveju paskolos prašantis asmuo neturi sąskaitos kredito unijoje;

b)      sudėtinga situacija – šiuo atveju, paskolos prašantys žmonės turi sąskaitą, tačiau joje nėra pinigų;

c)      nesudėtinga situacija – šiuo atveju sąskaita yra atidaryta trumpiau nei  2 metus;

d)      lengviausia situacija – paskolos parašantis asmuo jau ilgą laiko tarpą yra atidaręs sąskaitą kredito unijoje.

2. Ar jūs esate kredito unijos narys?

Kartais būna situacijų, kuomet šio tipo paskolos yra suteikiamos naujiems kredito unijos nariams, tačiau verta atminti vieną dalyką: kuo ilgiau esate kredito unijos narys, tuo daugiau yra galimybių, kad jums bus suteikta šio tipo paskola.

3. Pradinė įmoka

Dažniausiai žmonės, prašantys paskolos automobilio įsigijimui, yra vertinami pagal tam tikrus kriterijus. Yra vienas dalykas, kurio dėka jūs turite daugiau galimybių gauti pageidaujamą paskolą, tai – pradinė įmoka. Įrodydami, kad esate finansiškai pajėgūs sumokėti pirmąją įmoką, įgausite pranašumą. Taip pat būtina įvertinti ir tai, jog šios įmokos bus mokamos reguliariai.

4. Jūsų darbinė padėtis

Jūsų darbinė padėtis – tai dar vienas dalykas, kuris gali nulemti ar jums bus suteikta paskola. Dauguma kredito unijų pageidauja,  kad asmenys prašantys paskolos, tame pačiame darbe dirbtų ne mažiau kaip 12 mėnesių. Jei tame pačiame darbe yra dirbama 18 mėnesių ar ilgiau, tuomet teikiama pirmenybė. Jei esate pakeitę keletą darboviečių  per labai trumpą laiko tarpą, gali būti, jog paskola jums nebus suteikiama.

5. Jūsų galimybės grąžinti paskolą

Jūsų galimybės grąžinti paskolą bus apskaičiuotos atsižvelgiant į pajamų ir skolos santykį. Taip pat bus atsižvelgiama į jūsų gaunamas pajamas, kadangi pirmoji įmoka gali siekti netgi 15 – 20 proc. jūsų visų mėnesio pajamų. Kitos įmokos negali būti didesnės nei 40 – 45 proc. mėnesio pajamų.

6. Transporto priemonės pagaminimo metai ir rida

Kai kurios kredito unijos reikalauja pateikti informaciją apie tai, kokie bus planuojamo pirkti automobilio pagaminimo metai ir rida. Kai kurios kredito unijos lanksčiai reaguoja  į šiuos duomenis, tačiau dalis kredito unijų nėra linkusios suteikti paskolos tuo atveju, jei planuojama pirkti automobilį, kurio rida yra didesnė nei 100 000 kilometrų.

7. Finansuojama suma

Kai pradedama kalbėti apie paskolą, skirtą automobiliui įsigyti, reikia prisiminti ir sumos ribas. Dažniausiai kredito unijos šiam tikslui yra linkusios skolinti apie 10 000 litų.

Visi šie pastebėjimai pravers jums, jei ruošiatės vykti į kredito uniją ir prašyti paskolos automobiliui įsigyti. Pagrindiniai dalykai, nuo kurių priklausys ar gausite šią paskolą yra jūsų darbinė padėtis, paskolos dydis ir pan.